+90 850 215 27 99
ULUSLARARASI TAŞIMA

ULUSLARARASI TAŞIMACILIK

Nakliye ve taşımacılığı kısaca akla gelen her türlü eşyanın taşınması olarak tanımlayabiliriz. Esen Nakliyat, Ulaştırma Bakanlığının sınıflandırdığı gibi ev ve büro eşyası taşımacılığında ihtisaslaşmış sektörünün en başarılı firmalarından birisidir.

Firmamız uluslararası evden eve taşımalarda oldukça iddialı, üstlendiği taşıma hizmetini başından sonu kadar kusursuz, hasarsız ve gününde yerine getirmektedir.

Firmamızın başarısındaki ana etken müşteri memnuniyetidir. Firmamızı seçmekle vereceğiniz doğru karar; taşımadaki endişenizi giderecek, ailenize ve işinize yoğunlaşmanızı sağlayacaktır.

Uluslararası bir taşıma şirketi olarak sorumluluklarımızın bilincindeyiz. Bu sorumlulukların en önemlisi değerli eşyalarını bize emanet eden müşterilerimizin güvenini boşa çıkarmamaktır. Elde olmayan bir nedenle meydana gelebilecek gecikme veya aksaklığı derhal telafi etmekten asla geri durmayacağımızı bildirmek isteriz.

Uluslararası Evden-Eve taşıma hizmetleri, yerel hizmetler, taşımacılık ve varış hizmetleri olarak  üç aşamalıdır:

Yerel Hizmetler
Sektöründe uzmanlaşmış profesyonel yönetim ve paketleme-taşıma kadrosu, Ankara, İstanbul, İzmir ve Adana şubeleri ile Türkiye’nin tüm illerinde yerel hizmetler olarak sunulmaktadır.
Yerel hizmetler genel olarak aşağıdaki hizmetleri kapsamaktadır;
–       Taşınma konusunda danışmanlık
–       Eşyanın görülüp tespitinin yapılması,
–       Uluslar arası standartlara göre eşyanın paketlenmesi ve hassas eşyanın sandıklaması, –       Konteynır veya kamyonlara yüklenmesi,
–       Çıkış limanlarına veya depomuza nakliyesi,
–       Gümrük çıkış işlemleri,

Nakliye Hizmetleri
Deniz Yolu
Paketlenmiş eşya evin önünde /tesislerimizde doğrudan deniz konteyneri veya ahşap sandıklara yüklenir, Hiç açılmadan aynı konteyner veya sandıklarla varış noktasındaki eve kadar nakledilir ve varıştaki hizmetler yerine getirilir. Komple ev eşyası 20 feet/33 M3 ve 40 feet/66 M3 olan deniz konteynerleri ile, konteynerlere az olan eşya ise ahşap sandıklara yüklenerek nihai varış noktasına sevk edilmektedir.

Kara Yolu
Ulaştırma Bakanlığının vermiş olduğu C3 yetki belgesine kayıtlı TIR araçlarımız ile sadece ev eşyası  taşıyabilen Esen Nakliyat; Türkiye’den kendi kadrolu paketlemecileri ile teslim aldığı eşyaları karayolu  ile tüm Avrupa ülkelerine düzenli 15 günlük  seferleri ile taşımakta  evden eve varış hizmetlerini de yerine getirmektedir.

Aynı şekilde Avrupa’dan Türkiye’ye taşınacak olan ev eşyasının oradaki yerel hizmetleri, Türkiye’ye nakliyesini ve varış hizmetleri de dahil olmak üzere tek elden kendi elemanlarımızca yerine getirilmektedir.

Hava Yolu
Esas ev eşyası kara veya deniz yolu ile sevk edilmekle beraber, varışta hemen ihtiyaç duyulan bazı kişisel eşya (zati eşya) hava yolu ile sevk edilir.

Diğer taraftan; deniz veya kara yolu ile sevki zor olan, gittiği ülkenin özelliği, uzaklığı göz ününde bulundurulduğunda, hava yolu ile gitmesi hem ekonomik, hem de çabuk olan eşyanın, hava yolu ile sevk edilmesi tercih edilebilir.

Varış Hizmetleri
Türkiye’ye kara, deniz veya hava yolu ile gelen eşyanın varış hizmetlerini Esen; Ankara, İstanbul, İzmir ve Adana teşkilatları ile anında yerine getirmektedir. Öte yandan Avrupa dışındaki ülkelere deniz-hava yolu ile naklettiğimiz eşyanın varış hizmetlerini üyesi olduğumuz Uluslararası Nakliyeciler Birliği (IAM’) a  üye iş ortaklarımız ile evden eve olan tüm hizmetleri yerine getirebilmekteyiz.
Genel olarak varış hizmetleri şunları kapsamaktadır;
–       Varış noktasında gümrük giriş işlemleri,
–       Eşyanın limanlardan alınıp doğrudan evlere, evler hazır değilse depomuza nakliyesi,
–       Gerekli olduğu durumlarda eşyanın kısa veya uzun süreli depolanması,
–       Bilahare yeni ikametgaha taşınması, açma, yerleştirme ve montaj hizmetleri ile
–       Boş kutu-malzemenin geri alınması.